Публиката се расплака поради девојката со ангелски глас: Таа има само 2% шанса да преживее (ВИДЕО)

ИЗВОРСкопје24
|

30-годишна девојка по име Џејн пред неколку дена се појави на познатиот натпревар „Америка има талент“ и изведе авторска песна посветена на нејзината борба против ра*от.

„Како се чувствувате сега?“, ја прашал Сајмон младата девојка откако дознал дека ја има со оваа злобна болест.

Таа откри дека на последниот преглед и биле дијагностицирани мет*стази, како и дека лекарите и дале 2 процентни шанси да преживее. Оваа неверојатна девојка ја освои публиката со својата убавина и оптимизам, но и со својот неверојатен глас.

Жирито и публиката завршија во солзи, а еве што направи славниот Сајмон за оваа неверојатна девојка: