Пуштен во употреба Зелениот кров на ГТЦ (ФОТО)

ИЗВОРСкопје24
|

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов со претставници од Градскиот Трговски Центар и Општина Центар официјално го пушти во употреба зелениот кров на ГТЦ.

Со зеленило и клупи фотнатни, кровот на ГТЦ од неискористен и затворен простор станува место достапно за сите граѓани. Шилегов најави дека ова е мал придонес во борбата со загадувањето и зазеленување на Скопје.

Извор/Фото: Локално.мк