Неодолива реакција на бебенце кога ја гледа мајка си двојно – покрај себе и на екранот од телефонот (ВИДЕО)

ИЗВОРСкопје24
|

Бебињата секогаш ни го разубавуваат животот, многумина психолози препорачуваат во моментите кога сме тажни или нештата не ни одат според планот, да уклучиме некое слатко видео со деца, и расположението веднаш ќе ни се промени.

Ова дефинитивно е едно такво видео. Бебенце, кое не може да си поверува дека ја гледа Мама два пати во исто време, со сигурност ќе ве насмее.

Тоа зачудено ја гледа мајка си покрај себе и во екранот од телефонот, а слатката реакција стана вистински хит на интернет. Тоа е денешниот позитив на денот. Погледнете:

When you just can’t believe that you’re seeing TWO of Mommy.

"When you just can’t believe that you’re seeing TWO of Mommy." 🥰#LoveWhatMattersCredit: Andrea Boals

Gepostet von Love What Matters am Mittwoch, 2. Januar 2019