Реакцијата на момче со Даунов синдром кога дознава дека ќе оди во Дизниленд ќе ви го разубави денот

ИЗВОРСкопје24
|

Неизмерна радост се чита на лицето на момче кое дознава дека ќе оди во Дизниленд. Видеото од среќниот момент го објави неговата мајка Алетија и веднаш стана вирален хит, а многумина побрзаа да искоментираат дека им го разубавило денот.

Алекс, кој има Даунов синдром, имаше можност да ужива во забавниот парк, а многу од вработените се потрудија да му го направат патувањето уште понезаборавно.

So, this just happened. 🤩🤩…….* Jukin Media Verified *Find this video and others like it by visiting https://www.jukinmedia.com/licensing/view/1018991For licensing / permission to use, please email licensing(at)jukinmedia(dot)com.

Gepostet von Alethea Jo, Writer am Montag, 7. Januar 2019