Росана во сред лето и го направи омилениот специјалитет на Маријана (ФОТО)

ИЗВОРСкопје24
|

Маријана и Росана веќе подолг период уживаат во Македонија. Пред извесен период тие го прославија роденденот на Ивана, ќерката на Росана, и според фотографиите кои ги споделуваат на интернет можеме да заклучиме дека уживаат во престојот во Македонија. Росана на својата сестра која веќе подолг период живее во Австралија и го подготви омилениот специјалитет и тоа во лето – сарма.

Росана со емотивна порака за роденденот на ќерката Ивана – „Ти си наша убавица, ангел, душа…“

Пејачката Росана Сариќ Тодоровска со емотивна порака и фотографија и го честита роденденот на својата ќерка Ивана.

Инаку, во моментов во Македонија е и Маријана, сестрата на Росана која веќе долги години живее во Австралија, а двете сестри секојдневно на Фејсбук објавуваат фотографии од нивните дружби и ручеци.