Сака да јаде говедска опашка: Погледнете го списокот на желби на Ерос Рамацоти за концертот во Скопје

ИЗВОРСкопје24
|

Најголемата италијанска поп-ѕвезда Ерос Рамацоти на крајот на месецов, односно 30 септември ќе одржи за првпат голем концерт во нашата метропола.

И се разбира како и сите светски ѕвезди и неговиот менаџмент испратил список на желби на познатиот пејач кои мораат да бидат исполнети.

Една од желбите е дека мора да се гледа некој посебен канал кој го емитува фудбалскиот тим додека игра натпревар или за време на тренингот. Тоа е тимот кој тој го купи неодамна, а кој се уште игра во непрофесионална лига.

– Ерос сака антена во бекстејџот. Потребно му е да гледа некој канал на кој се емитува неговиот фудбалски клуб. Ерос толку многу сака фудбал што купи мал тим кој игра во непрофитабилна категорија. Член е на Националниот фудбалско представништо на пејачи и актери кои играат пријателски натпревари за хуманитарни цели – открива изворот.

– Што се однесува до храната, тој доаѓа со свој готвач. Ерос обожава да јаде говедска опашка. Кога е стајлингот во прашање, на концертот ќе носи или „Салватор Ферагама“ или пак „Армани“.