Сара и Димитар ги прашаа следбениците на социјалните мрежи како им стои второ дете (ФОТО)

ИЗВОРСкопје24
|

Сара Мејс и нејзиниот сопруг, водителот Димитар Атанасовски неодамна станаа родители на нивното прво дете односно ќерката Илина.

Набргу по породувањето, Сара се врати на своите активности и ангажмани, а своето слободно време го поминува со ќерката и сопругот.

Така во зимскиот период, парот издвои време да направи прошетка на Козјак, но Сара и Димитар исто така најдоа време за себе, па го посетија и Копаоник.

Родителството ги менува луѓето и преоритетите, па така Сара и Димитар се прилагодуваат на потребите на Илина.

Тие секој момент го поминуваат со својата најмила и уживаат во нејзините први месеци.

Секако обврските се поделени, некогаш ја чува татко, а некогаш мама.

Парот често знае на социјалните мрежи да сподели фотографии од својата ќерка, па така и беше овој пат.

Сара на „Инстаграм стори“ сподели фотографија заедно со сопругот, Илина и уште едно бебе, а во описот праша:

„Второ ни стои?“ праша пејачката.

Извор: Вистина.мк