Се е спремно за слава: Вака синовите на Лепа Брена подготвуваат сарма за слава – Вистински домаќини (фото)

ИЗВОРСкопје24
|

Во домот на Живоиновиќ денес се слави, но како и за секоја прослава така и за оваа потребни се подготовки. Лепа Брена, нејзиниот сопруг и синовите слават Свети Арахангел , а како и секоја година така и оваа во нивниот дом ќе се соберат голем број роднини и пријатели.

Оваа година за виткање на сармата биле задолжени нејзините синови.

Виктор и Стефан со престелки на себе објавија каква беше атмосфертата во нивниот дом додека се спрема славата, додека Брена е во позадина со мобилен во рацете.

-Како и секоја година! Слава- напишал Виктор и ја споделил оваа симпатична фотографија.

Стефан по завршените обврски си зема и заслужен одмор, па заспа во дневната соба, а овој момент го овековечи Виктор со видео на социјалните мрежи.

Без сомнение дека после ваква форографија Виктор и Стефан ќе имаат уште повеќе обожавателки.

вистина.мк