Се ожени ракометарот Никола Костески (ФОТО)

ИЗВОРСкопје24
|

По Филип Талески, Дарко Димитриевски, Велко Маркоски, Филип Кузмановски, уште еден македонски ракометар не е повеќе ерген и заплови во брачните води.

Станува збор за десното крило на австриски Линц, Никола Костески. Тој се ожени со долгодишната девојка Ромина, Македонка што живее во Австрија.

На свадбата во Струга беа присутни многу роднини и пријатели, како и многу поранешни соиграчи – Филип Талески, Бојан Маџовски, Горан Крстевски…

И ракометарот Илија Абутовиќ пред неколку недели стапи во брак со неговата долгогодишна девојка Сања Стојчевска, сега Абутовиќ.

Свадбата била весела, а гостите ги забавувал пејачот Јоце Панов.

Но, за микрофон се фати и младоженецот.

Илија ја запеа прекрасната македонска песна „Ја излези Ѓурѓо“.

Како звучеше тоа, погледнете во продолжение:

Видеото погледнете го ТУКА.

Илија Абутовиќ си зема Македонка: Судбоносното ДА го кажаа во Скопје (ФОТО)

Ракометарот Илија Абутовиќ вчера стапи во брак со неговата долгогодишна девојка Сања Стојчевска, сега Абутовиќ.

Како што дознава КУРИР, судбоносното ДА го изговориле во Соборниот храм „Св. Климент Охридски“ во Скопје, а потоа забавата продолжила во еден скопски локал.

Инаку, пред нецел месец тројца македонски репрезентативци исто така го кажаа судбоносното „ДА“.

Откако минатата година Филип Талески и неговата поубава половина Ена направија веридба, а потоа станаа родители на Софиа, на 23 јуни направија свадбена веселба на која присуствуваа дел од ракометарите.

Непланирано во ист ден на „лудиот камен“ стапнаа и Веле Марковски и Дарко Димитриоски. На сите им посакуваме долг и среќн брак исполнет со многу деца!