Се ожени финалистот од „Ѕвездите на Гранд“, а Огнен Здравковски му беше на свадба (фото)

ИЗВОРСкопје24
|

Изминатиот викенд во Босна и Херцеговина се случи свадбата на финалистот од „Ѕвездите на Гранд“, Ахмед Ораховчиќ и неговата избраничка Амела.

Свадбената веселба се одржа во еден ресторан, а на свадбата меѓу многуте гости присуствуваше и неговиот пријател и конкурент во „Ѕвездите на Гранд“, Огнен Здравковски.

Огнен и Ахмед се запознаа во шоуто, а беа и во иста група кај менторката Марија Шерифовиќ.

Пријателството очигледно го негуваат и по натпреварот, па Огнен не го пропушти големиот ден на својот пријател.

На социјалните мрежи Огнен сподели неколку фотографии од атмосферата и јавно му честиташе на Ахмед и неговата невеста.

Освен Огнен на свадбата беше и минатогодишниот победник во популарното шоу Анид Чушиќ, кој им пееше на младите.

Откако Огнен сподели како се забавувал во Босна, следбениците и фановите му порачаа и кај него набрзо да се игра на свадба.

Извор: vistina.mk