Се разведе од најзгодниот актер во Холивуд, а сега чека дете со друг

ИЗВОРскопје24
|

Глумицата и танчерка Џена Деван (38), потврдила дека е бремена со глумецот и пејач Стив Кази (43).

Со недели се шушкаше дека глумицата е бремена со Стив со кого започнала врска во октомври минатата година, само шест месеци откако се развела со Ченинг Тејтум (49), кој ја носи титулата најсекси фраер на Холивуд.

Да се стане мајка е едноставно најволшебната работа што некогаш ми се случила. Стив, ти си дар од небото и не можам да бидам посреќна што заедно ќе го прошириме семсјтвото. Луѓе, ви благодарам за љубовта“, напишала глумицата на Инстаграм.

Нејзината 6-годишна ќерка, која ја доби во бракот со познатиот актер, наското ќе добие сестра или брат.

Преубавата актерка објави неколку фотографии на својот Инстаграм профил, за да ја сподели радосната вест со фановите.

„Да се биде мајка едноставно е најневеројатната работа која ми се случила во животот. Стив, ти си подарок од Бог и не можам да не бидам возбудена што заедно работиме на проширување на семејството“, напиша Џена.

Стив на неговиот профил исто така ја споделил радосната вест и покажал колку е среќен со актерката.

Откако глумицата Џена Деван пред една година се раздели од Ченинг Тејтум, почна врска со уште еден глумец, Стив Кејси. Папараците ги сликаа Џена и Стив како се бакнуваат во мексикански ресторан.

Спрингс и цело време се држат за раце. Според близок пријател на Џена, таа и Стив се во врска еден.

„Џена се зближи со Стив по распадот на нејзиниот брак со Чанинг. Се надева дека ова е реално, но стои на земјата“, рекол пријателот на актерката за медиумите.