Се стопи – Тијана Дапчевиќ изгуби 45 килограми, сега ја открива тајната на нејзиниот успех!

ИЗВОРСкопје24
|

Пејачката Тијана Дапчевиќ  беше на диета со која успеа да изгуби вишок килограми, па затоа нејзините следбеници и напишаа „отиде во минус колку изгуби“, но и дека никогаш не изгледала подобро.

Тијана претходно изјави дека се здебелила 45 килограми за време на бременоста и имала дури 115 килограми пред да се породи.

“Буквално носев друга личност во себе. Немав врат и рацете ми беа како бутови. Тогаш решив да направам нешто за тоа. Сепак, почнав да губам тежина само кога сфатив дека не ми треба каква било диета, туку само да го сменам начинот на живот. Ние жените имаме неверојатна блокада во главата кога ќе се спомене зборот диета. Тогаш размислуваме само за храна и што ќе јадеме, но тоа не треба “, изјави пејачката и откри дека денот сега и започнува со овесни снегулки со чиа и овошје, за ручек таа обично јаде мисирка со зеленчук, и за вечера риба или салата.