Се запознале на состанок на слепо, а денес се нераздвојни

ИЗВОРСкопје24
|

Брачниот пар Бастон моментално се одмора на познатата Марбела. Станува збор за актерката и продуцентка Ева Лонгорија и нејзиниот сопруг, мексиканскиот бизнисмен, Хосе Батон, кои се еднакво заљубени како првиот ден.

Тоа го покажале и во Шпанија, каде се бакнувале како тинејџери. Да потсетиме, актерката третиот сопруг го запознала на состанок на слепо во неговото родно Мексико, а интересно, тој речиси не успеал да стигне на таа вечера поради работните обврски.

Парот и се венчал во Мексико, во 2016-та година, една година после романтичната веридба во пустина во Дубаи, а како круна на љубовта стигнал и синот Сантјаго, летото во 2018-та година.