Серена покажа дека и на 38 години е во топ форма

ИЗВОРскопје24
|

Американката освен со своите игри, во последно време ги воодушевува фановите и со одличниот изглед.

Серена Вилијамс иако за десет дена ќе го прослави својот 38 роденден, продолжува да прикажува фантастични игри на тениските терени.

Серена на последниот турнир на кој настапи, УС Опен успеа д стигне до финалето каде загуби од младата канадска тенисерка Бјанка Андреску. Меѓутоа, сите се воодушевени од тоа што Серена се уште игра во фантастична форма иако наскоро ќе наполни 38 години.

Дека, помладата од сестрите Вилијамс води грижа за својата линија и изглед покажа за последната објава на својот профил на Истаграм. Таа се сликаше во костим за капење со кој им го помати умот на машките следбеници на Инстаграм.

Извор: slobodenpecat.mk