Шерифовиќ го напушта жирито во „Ѕвездите на Гранд“- уморна е од кавгите со колегите

ИЗВОРСкопје24
|

Се чини дека наредната сезона на „Ѕвездите на Гранд“ нема да биде во ист состав.

Имено, Марија Шерифовиќоткрила дека е многу уморна од натпреварувањето, па најверојатно ќе го напушти шоуто.

-Јас толку многу стрес доживеав па така најискрено размислувам ова да биде моја последна година, бидејќи се ми стана напорно и тешко.Оваа година заедно со натпреварувачите почнавме све да доживуваме по емотивно.Се караме едни со други повеќе од што е потребно.Сепак тие се мои колеги и сакам од време на време да може да се сретнам со нив и да испијам едно кафе, рекла Шерифовиќ и додала:

-Седнав со Саша и му ја соопштив мојата одлука, секако не беше среќен поради ова, па ќе видиме што ќе биде.Уморна сум од тоа да изгледам како непристојна будала во шоуто, рекла Марија.

Шерифовиќ важи за една од најдобрите пејачки на овие простори, а нејзиниот раскошен глас не остава никој рамнодушен. Сепак, пред некое време големо внимание привлече една нејзина фотографија на социјалната мрежаа Инстаграм.

Марија рекот кога се појавува во вакви изданија, а овој пат сите го забележаа нејзиното деколте. Погледнете и проценете: