Шерифовиќ жестоко удри по настапот на Мадона на Евровизија

ИЗВОРСкопје24
|

Популарна пејачка Мадона настапи на ревијалниот дел на финалето на Евровизија.

Многумина ја критикуваа кралицата на попот, а меѓу нив се најде и Марија Шерифовиќ која во 2007 година победи на Евровизија.

„Ве молам да ме напаѓате…Но, Мадона, сестро оди во три пи*ки мајчини со твоето пеење во живо. Јас да сум Мадона, а да го слушнам овој настап, би пеела само на клон“ напиша Шерифовиќ на Твитер.

За неа даде 1.3 милиони евра – Кој е човекот што ја донесе Мадона во Израел?
За шоуто на Евровизија на Мадона ќе и бидат исплатени 1,3 милиони евра, што дефинитивно е најскапиот настап во евровизиската историја.

Ангажманот на Мадона го финансира милијардерот Силван Адамс. Овој 59-годишен филантоп пед три години со својата сопуга Маргарет од Канада се пресели во Израел.

Станува збор за еден од синовите на угледниот канадски трговец со недвижнини Марсел Адамс кој го преживеал холокаустот и по бегството во Канада ја основал компанијата Iberville Developments.

Силван Адамс минатата година донираше 80 милиони долари за велосипедската трка Giro d’Italia која се одржа во Ерусалим.

Коментарите во странските медиуми се дека ова беше невообичаен и рамен настап за поп кралицата, а британски „Телеграф“ пишува дека настапот на Мадона бил срамен и разочарувачки.

Мора да сонувате, да работите и да го заслужите вашето место на сцената, рече поп кралицата Мадона вечерва во Тел Авив, Израел, на финалето на Евровизија 2019.

„Сите вие сте победници. Мора да го заслужите местото каде што сте сега“, им рече таа на учесниците.

„Верувајте во моќта на музиката“, рече Мадона и ги повика учесниците со неа да ги испејат стиховите од нејзината песна „Музиката ги тера луѓето да се зближат“.