Сестрата на Мајкл Џексон изгледа застрашувачки: Ла Тоја стана клон на својот брат (ФОТО)

ИЗВОРСкопје24
|

Ла Тоја Џексон, (63), сестрата на крал на поп музиката Мајкл Џексон, изгледа застрашувачки откако по бројните операции, стана клон на својот покоен брат!

Ла Тоја беше фотографирана во еден салон за убавина во Лос Анџелес, каде и ги средувала ноктите, а во јавноста се појави облечена со огромен шешир.

Сестрата на починатиот Мајкл на себе носела црна тесна тренерка што ја истакнуваше нејзината тенка фигура, а она што ќе го привлече вниманието на сите е разобличеното лице на Ла Тоја, за кое оние што ја познаваат велат дека и е уништено од премногу пластични операции.

Ла Тоја се сметаше за вистинска убавица, а сега, препознатливи се само темните очи и нејзината насмевка. Таа ја започна својата кариера на телевизија, учествувајќи во многу емисии, подоцна издаде неколку музички албуми, а беше препознатлива и по тоа што како и Мајкл, одлично танцуваше.

Ла Тоја се сметаше за вистинска убавица, а сега, препознатливи се само темните очи и нејзината насмевка. Таа ја започна својата кариера на телевизија, учествувајќи во многу емисии, подоцна издаде неколку музички албуми, а беше препознатлива и по тоа што како и Мајкл, одлично танцуваше.

Ла Тоја објави дека насилно се омажила за Џек во 1989 година, а тие се развеле кога ја терал да снима порно филмови, под негова продукција.

„Тој ме заклучуваше во плакарот, не ми дозволуваше да читам списанија, а штом ме видеше како разговарам по телефон, добивав ќотек“ – отворено признала Ла Тоја која сега изгледа застрашувачки откако по бројните операции, станала клон на својот покоен брат Мајкл.