Северина објави видео како моли и чека пред влезот на нејзиниот екс-сопруг за да си го види детето

ИЗВОРСкопје24
|

Северина Којиќ пред само неколку дена напиша статус на социјалните мрежи, а беше посветен на нејзиниот син Александар над кој пред неколку месеци старателството го доби неговиот татко.

Имено нејзиниот поранешен сопруг и старател на синот, не ја пушта да си го види детето поради тоа што прогласил самоизолација поради недоамнешно патување за кое не ја известил.

Северина се снима пред влезната врата од зградата и е упорна дека сака да ги искористи оние неколку часа што ѝ се одредени за време со синот.

Дојдов во Србија, затоа што таткото на мојот син реши да ја помине целата недела овде, а за да го видам мојот син барем во судските термини, во вторник и четврток од 15 до 20 часот, како и следниот викенд од сабота кој е мој. Се согласив, не сакајќи понатамошни проблеми, затоа што постојано трпам обвиненија поднесени од разни таблоиди.

Од саботата чекам и се молам да го видам осумгодишното дете кое цели 5 дена не ја видело својата мајка. Не ми дозволи во саботата, рече дека во неделата е со братучедите, за да ми го даде во понеделник. Потоа вчера се предомисли. И, кога конечно дојде денес, денот кога не плачам, наместо да го гушнам моето родено дете, татко му самопрогласи самоозолација на Александар и самиот себе, поради неговото патување во Австрија на 7 и 8 март, кое тој никогаш не ми го пријавил. Бидејќи двапати сум била со мојот син од тогаш, го предупредив за тоа и за судската одлука. И дојдов на неговата адреса во Белград, но не можев подалеку од влезната врата. Тој дури и не му дозволи моето око да ми мафне низ балконот или вратата- пишува Северина.

Видеото објавено на профилот на Северина погледнете го ТУКА.