Северина побара од обезбедувањето да ја чува од Србите – Пејачката побара да нема контакт со обожаватели и новинари

ИЗВОРСкопје24
|

Хрватската пејачка Северина по една година повторно ќе настапи во Србија.

Северина, која вечерва ќе пее на Интернационалниот карневал Врњачка, побара голем број членови на обезбедувањето, да не стапи во контакт со публиката:

– Со цел да се согласи да се одржи концертот, Северина им постави неколку услови на организаторите, вклучително и телохранители. Побара „горилите“ буквално да одат по нејзините стапки и да не дозволуваат никој од обожавателите да и приоѓа додека e во Врњачка Бања. Како една од причините зошто не сака да има контакт со никого, таа го изјавила стравот од моменталната здравствена ситуација, иако примила доза.

– Иако дојде во Србија по една година, таа рече дека не сака да дава изјави. Практика е дека пејачите имаат прес-конференции пред настапот, но таа се поставила арогантно и рекла дека нема време затоа што ќе дојде во бањата доцна. Таа исто така повтори дека поради здравствената ситуација сака да задржи дистанца. Останува да се види дали таа ќе се предомисли во последен момент или ќе продолжи да се однесува кон фановите и медиумите како разгалена ѕвезда – откри извор, додавајќи дека Северина настапила на овој фестивал минатата година.

Минатата година Северина исто така наплати за изведбата:

– Минатата година Којиќ зеде 20.000 евра за овој перформанс, а толку многу побара и сега. Потоа создаде одлична атмосфера, па организаторите решија повторно да ја вработат, иако е многу барана кога станува збор за условите што мора да и бидат исполнети – истакна изворот.