Северина станува водителка: Пејачката ќе има своја емисија

|

Пејачката Северина Вучковиќ одамна не сме ја слушнале со нов хит, делумно можеби поради панде*мијата, а делумно можеби и поради своите семејни проблеми и бор бата за старателството на синот, но како што објавуваст медиумите во регионот наскоро ќе се обиде во нова професија и ќе стане водителка.

Имено, како што пишува Северна Далмација, емисијата ќе се емитува на регионалниот канал со седиште во Бања Лука и треба да се вика ТВ Уна. Ова е истата телевизија на која Ивана Параџиковиќ, уредничка и водителка на емисијата Провјерено, ќе продолжи да ја гради својата кариера, а сега ќе работи за истражувачко списание слично на Провјерено.

Каналот ќе се емитува преку телеком оператори и Интернет, и како што Слободна Далмација неофицијално дознава од извори блиски до раководството на ТВ Уна, програмата ќе започне со емитување до крајот на годината.

Да потсетиме, Северина неодамна се разведе од Игор Којиќ, а доби и заедничко старателство над нејзиниот син, кого го има со Милан Поповиќ, откако живееше со неговиот татко 20 месеци.