Синот на Снежана Ѓуришиќ кој постојано и правеше проблеми го промени животот од корен, еве со што се занимава денес

ИЗВОРСкопје24
|

Некогаш имаше проблеми со законот а денеска живее потполно нов живот. Синот на пејачката Снежана Ѓуришиќ, Марко Гроздановиќ научил нов занает, на кој го научил сопственикот на еден локал. На ова мајката е посебно горда.

Имено, тој меси леб и се разбира околу работа на скара и пекраскиот занает.

„Секој човек греши, па така и јас. Меѓутоа, фала му на Бога имам пријатели кои ми помогнаа да се вратам на вистинскиот пат. Јас не се срамам од работата. Чесно заработувам за живот и семејството. Иако многу грешев мајка ми секогаш беше покрај мене. И сега ме советува, поддржува, на неа најмногу и должам. Грешките се тука да се исправат и се надевам дека нема повеќе да бидам во ситуација во која бев. Важно е да одам по прав пат. Животот е еден, нема реприза, јас научив многу со своите грешки и одам напред“, вели Марко за курир.рс