Сите гледаа во неговиот прстен: Ова е сопругот на водителот на Евровизија

ИЗВОРСкопје24
|

Во сабота се одржа 64 издание на Евровизија на кое победи Холаднија.

Додека некои гледаа во преубавата манекенка Бар Рафаерли која се обиде да проба како водителка, други гледа во водителот Аси Азар.

Овој тридесет и девет годишен водител од Израел воодушеви со неговиот начин на водење, но и со неговиот изглед.

Кога првата вечер се појави на сцената во Тел Авив, многумина го забележаа неговиот веренички прстен.

Додека некои мислеа дека е во брак со некоја  девојка, Аси од 2016 година е во брак со Алберт Ескол.

Аси и Алберт не ја кријат својата љубов, па на нивните профили на „Инстаграм“ може да се видат фотографии на кои се бакнуваат на јавни места.

Судбоносното “да“ го изговориле во Мадрид пред три години.