Сите мачкаат паста за заби на ноктите -го решава најголемиот женски проблем

ИЗВОРСкопје24
|

Негата на ноктите е особено важна за жените, но некои мака мачат со кршење на ноктите. Овој проблем доаѓа до израз особено за време на зимските денови поради ладниот воздух кој има лошо влијание на нашите нокти.

Помош во спречување кршење на ноктите може да побарате во паста за заби. Интернетот полуде по трикот со паста за заби, а многу корисници на ТикТок и Јутјуб мачкаат паста за заби од мента на ноктите.

Експертите тврдат дека пастата за заби не го забрзува растењето на ноктите, но може да ги осветли ноктите.

Ако сакате црвен лак или друга потемна нијанса, овој трик е одлично решение за вас, бидејќи ќе ги отстрани тврдоглавите остатоци од лакот за нокти со оглед на тоа дека содржи хидроген пероксид, кој делува како средство за избелување, велат експертите.