Сите се сеќаваме на секртарката од „Среќни луѓе“ – но нејзината ќерка сега изгледа уште подобро

ИЗВОРСкопје24
|

Мал е бројот на мажи кои во 90-те не беа луди по згодната секретарката Беба од серијата „Среќни луѓе“. Актерката Гордана Бјелица важеше за симбол на привлечноста тој период, а сега таа титула ја носи нејзината ќерка Теодора.

Во контроверзниот филм „Афтерпарти“, глуми преубавата Теодора во кој има интиргантна улога, а гледачите имаа можност да ја видат и разголена.

Таа во едно свое интервју рекла дека нејзината мајка ѝ дала поддршка да се соблече во филм и ја прифатила нејзината контроверзна улога.

Иако има само 22 години, Теодора веќе бележи успех занимавајќи се како манекенка и во странство, но се чини дека и во актерксите води добро се снаоѓа.