Скопјанка исчезнала, сопругот пријавил во полиција

|

Вчера претпладне, 56-годишен жител на Скопје пријавил дека неговата десет години помлад сопруга се оддалечила од домот, соопшти МВР.

„На 26.06.2023 во 10.00 часот во Полициската станица Гази Баба, К.Ш.(56) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата сопруга А.Ш.(46)“, велат од МВР.

Полицијата соопшти дека презема мерки за пронаоѓање на жената.