Скопје блесна во Новогодишно руво (ГАЛЕРИЈА)

ИЗВОРСкопје24
|

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов на својот Фејсбук профил објави фотографии од украсувањето на главниот град.

Дел од новогодишното украсување на градот.1-ви декември. Нека започне новогодишната еуфорија !!!#Скопје#ЧекорПоЧекор

Gepostet von Петре Шилегов am Sonntag, 1. Dezember 2019

Се надеваме дека наскоро ќе го имаме и првиот снег за оваа година за да може комплетно да уживаме во претпразничното расположение.