Скопје го зафати најавуваното невреме

ИЗВОРСкопје24
|

Како што се најавуваше во утринските часови, силно невреме го зафати главниот град.

Уште од почетокот на денот се чувствуваше тешкото време, кое беше најава дека во текот на попладневните часови, Скопје ќе биде зафатено од невреме со силни врнежи на дожд проследени со грмотевици.