Скопје повторно меѓу десетте најзагадени градови на светот

ИЗВОРскопје24
|

Скопје ова утро повторно се најде на листата на најзагадени градови во светот. Главниот град на Македонија се најде во топ 10 најзагадени градови со Светот. Односно од 10, Скопје е на 9то место.

Најзагадени места во Скопје утринава беа околините на Аеродром, Ново Лисиче, Центар, Карпош и Кисела Вода.

Во Скопје утрово најзагадено е во Центар со 152 ПМ 10 честички, па следуваат Лисиче со 147 и кај Ректорат со 144 ПМ 10 честички.