Слабеењето е немозможно за овие 5 хороскопски знаци

ИЗВОРСкопје 24
|

Вага

Вагата, како роден хедонист,  сосема природно ги обожава сите вкусови и состојки. Комбинирано со оваа љубов, не знаат што е тоа умереност.

Стрелец


Стрелецот не знае за мерки на ниту едно поле, па така и со јадењето. Често го мрзи да тргне во акција, па одбира да биде мрзелив, заедно со вкусната храна како негов најдобар пријател.

Овен


Страствениот Овен ужива да си ги исполнува сите желби, па така е и со храната. Кога и да тргне нешто наопаку, утеха бара во храната. Организмот им е склон на дебелеење, па во рок од само неколку дена може да накачат неколку килограми.

Бик


Бикот обожава добра храна и за него нема мерка во јадењето, а кога ќе им кажете дека би требало малку да намалат, ќе јадат двојно повеќе.

Риби


Ова е најдепресивниот знак во Зодијакот. Кога ќе им се причини дека сите ги напуштиле, иако честопати тоа е само заблуда, трчаат кон фрижидерот и почнуваат да јадат во неограничени количини.