Следните три дена ќе бидат најлоши за неколку хороскопски знаци

ИЗВОРСкопје24
|

Во периодот на Вага кој трае до 23 октомври, одосно следниве 3 дена ќе биде најризичен период за неколку знаци од хороскопот.

Рак – пливање во морето на чувства

Сонцето влегува во вашиот четврти дом, семејство и емоции, па ненадејна турбуленција ве чека дома и во односите со најблиските луѓе. Може да го изгубите чувството за емоционална безбедност. Сонцето претставува емоции, а Ракот по природа е најемотивниот знак на Зодијакот. Затоа оваа комбинација на зголемени емоции ќе предизвика вистинска бура.

Се отвора космичката порта на емоциите – тешко дека ќе излезете од нив, но по овој бран на зголемени чувства, ќе бидете посилни и похрабри. Обидете се да најдете златно значење во однос на вашите најблиски, бидејќи вашето семејство ќе биде најдобрата поддршка во овој период.

Шкорпија – време е за осаменост

За време на периодот на Вага, Сонцето ја осветлува вашата дванаесетта куќа на тајни, лекување, карма и интимност. Треба да ги наполните батериите добро пред Сонцето да помине во вашиот хороскопски знак (22 октомври). Сега треба да бидете сами и да ги препуштите своите мисли. Сакате да се изолирате од околината и разни ситуации, уморни сте, презаситени и ви треба обновување на енергијата.

Сега истражувате во подлабоките делови на вашата душа и подготвени сте да ги истражите потиснатите емоции и негативности што ве спречуваат. Ако се појават чувства на тага, разговарајте со пријатели кои можат да ви помогнат полесно да најдете решенија. Овој период наскоро завршува и подобри денови ве очекуваат на крајот на октомври.

Риби – трансформација на полето на љубовта

Сонцето поминува низ вашата осма куќа на трансформацијата и регенерацијата. Вашата душа се развива, се развива, но тоа не е толку едноставен и лесен процес. Одговорете на прашањата – Каде е силата што е длабоко скриена во вас? Кои позитивни промени треба да ги направите?

Големи и длабоки промени се пред вас, драги Риби. Ова е особено точно во областа на блискоста со партнерот. Вие имате впечаток дека многу од вашите желби не се исполнети, дека вашите страсти веќе не се живи и дека полека ја губите контролата кога станува збор за љубовта. Разговарајте со вашиот партнер и оставете добра енергија да тече за време на разговорот. Ова е привремена криза, но бидете подготвени да прифатите многу промени. Подоцна ќе дознаете дека тие биле добар избор за вас.