„Слушнав и прочитав многу“: Мими Јовановска се обрати јавно по излегувањето од „Ѕведите на Гранд“

ИЗВОРСкопје24
|

Велешанката Мими Јовановск во актуелната сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ се издвои меѓу големиот број на Македонци кои настапија и сеуште се дел од натпреварот.

Таа за многумина беше потенцијален финалист иако на почетокот не изгледаше така, но во текот на шоуто постојано добиваше позитивни коментари. Сепак во последната и најнова емисија од петтиот круг, Мими не успеа да добие шест гласови од жирито, а со тоа мораше да пее и во бараж, каде пак пак со 5 гласа не успеа да помине во следниот круг.

Како што сега стојат нештата, Мими повеќе не е дел од „Ѕвездите на Гранд“, а по напуштањето на шоуто таа им се обрати на своите следбеници и обожаватели кои постојано и даваа поддршка, но и утеха по излегувањето.

Иако во актуелната сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ настапија и се уште се дел од натпреварот доста претставници од Македонија, велешанката Мими Јовановска се издвои во фокусот.

Таа за многумина беше потенцијален финалист, но сепак во последната и најнова емисија од петтиот круг, Мими сепак не успеа да добие шест гласови од жирито, а со тоа пееше во бараж, каде пак не успеа да помине во следниот круг.

Како што сега стојат нештата, Мими повеќе не е дел од „Ѕвездите на Гранд“, а по напуштањето на шоуто таа им се обрати на своите следбеници и обожаватели кои постојано и даваа поддршка, но и утеха по излегувањето.

-Драги мои, ви благодарам од се срце за огромната поддрсшка после мојот вчерасшен настап на Ѕвездите на Гранд. Секој ваш коментар го слушнав, прочитав и многу ми значи. Ми значи успехот што го постигнав до денеска и тоа што вие несебично ме поддржувате. Ќе се потрудам и во иднина мојата енергија и песна да ја пренесам на сите вас! Ве сакам! – пишува Мими на својот Инстаграм.

Во голем дел од коментарите кои осамнаа на нејзиниот профил стои дека Мими е победникот на оваа сезона.

„Браво Мими, ти си мој фаворит“, „Ти си нашиот победник“, „Мими, непрабедно испадна“, гласат само мал дел од коментарите.

Гранд продукција секогаш е непредвидлива во своите одлуки, така што нема да биде чудно доколку повторно ја повикаат Мими до крајот на шоуто.

Извор: Вистина.мк