Снегот натрупа на Попова Шапка – Утре почнува ски – сезоната, еве колку ќе чинат билетите

|

По снежните врнежи изминативе денови, од Ски центарот Попова Шапка информираат дека утре официјално ја започнуваат новата ски сезона.

Велат, се е подготвено за новата сезона. Ски лифтовите и жичниците ќе работат од 8:45 часот до 15:30 часот.

Работното време на билетарниците ќе биде од 8 до 16:15 часот, а ноќното скијање ќе се одвива од 19 до 22 часот.

Во продолжение погледнете ја цената на билетите. Напомена: при купување на секој билет се наплатува кауција од 400 денари, а средствата се рефундираат на билетарница при враќање на ски-билетот.

Според последните податоци снежната покривка на Попова Шапка е околу 40 сантиметри.