Со овој супер трик исчистете ја загорената и масна тава за секунда

ИЗВОРСкопје24
|

Благодарение на оваа едноставна и брза постапка, вашата тава ќе изгледа како нова!

Овој трик е брз и едноставен. Еве што треба да направите:

Трик со кој мрсните флеки од облеката исчезнуваат додека трепнете

Без оглед на тоа што сте пробале, сигурно многу пати до сега флеките си останале на своето место. Во тие моменти наместо да се откажете и да ја фрлите облеката, испробајте го уште овој трик.

Ви треба само сјај за садови и оцет. Со оваа мешавина дури и флеките од вино и маснотии може да ги отстраните додека трепнете. Еве што треба да направите:

1. Помешајте сјај за садови со вода во однос 3:1. 2. Мешавината нанесете ја на флеката. 3. Втријте ја додека флеките не исчезнат. 4. Потоа парчето облека потопете го во оцет, па ставете го во машина за перење.