Сообраќајка во Аеродром: На пешачкиот премин оставена количка за бебе и велосипед

|

Сообраќајна несреќа се случи денеска на булеварот „Јане Сандански“ во Аеродром.

На пешачкиот премин е оставен автомобил „бмв“ со скопски таблички, паднат велосипед и празна количка за бебе.

Полицијата прави увид.