Сообраќајниот хаос се зголемува: Колони возила и автобуси го блокираа центарот, „Тврокорните“ протестираат (ГАЛЕРИЈА)

ИЗВОРСкопје24
|

Цело попладне централното градско подрачје е блокирано, а колони возила и автобуси создадоа сообраќаен хаос во главниот град.

Во гужвата кај МАНУ повреден бил пешак, а интервенирала и Итната помош.

Поради големиот метеж, автобусите кружат низ улиците, надвор од својата определена маршрута и не застануваат на постојките.

Од МВР велат дека има собир на здружението Тврдокорни пред паркот Жена борец, спроти Парламентот и дека состојбата со сообрќајот во главниот град не може да се крактеризира за хаос, туку за вообичаена гужва која минатата година била секојденевна, додека протестираше истото здружение.

Извор: Плус инфо