Сопругата на Џон Леџенд се породи: пејачoт го прекина концертот и ја објави радосната вест

ИЗВОРСкопје24
|

Легендарниот пејач Џон Леџенд на концертот и откри на публиката дека се породила неговата сопруга Криси Тајген.

Имено, пејачката ја потврди среќната вест само неколку часа по породувањето.


Крис успеа да каже само неколку зборови.
– Нека е благословен овој ден – рече тој. Пејачот додаде дека не спиел многу, но дека е полн со енергија иако дел од денот поминал во болница. Да потсетиме, Криси и Џон го имаат синот Мајлс и ќерката Луна.