(ВИДЕО) Сопственик нуди награда за било каква информација за крадецот од снимкава

loading...

Полицијата во Томиславград, Босна и Херцеговина, на 3 април добила дојава дека во деловен објект во текот на ноќта бил украден сеф полн со пари.

Сопственикот на компанијата, во соработка со полицијата, објави една од снимките на безбедносните камери кои се поставени пред влезната врата на објектот.

На снимката се гледа крадецот како влегува во објектот, а сопственикот нуди награда за било каква информација.

Provalna krađa u poduzeće BTG Tomislavgrad

Provalna krađa u poduzeće BTG Tomislavgrad

Gepostet von Bljesak.info am Montag, 14. Mai 2018