Сопственикот на „Пинк“ неодамна стана дедо, а сега ја објави првата фотографија со внуката

ИЗВОРСкопје24
|

Сопственикот на „Пинк“, Жељко Митровиќ на 1 јуни стана дедо кога неговиот син Александар доби ќерка.

Гордите родители одлучија нивната наследничка да се вика Емилија, а Жељко беше пресреќен дедо кој заедно со пријателите славеше до раните утрински часови.

Митровиќ сега на својот „Инстаграм“ објави фотографија со неговата внука која мирно спие, а тој ја набљудува.

„Емилија и нејзиниот Дј- Ед“, напиша сопственикот на розовата телевизија.