Сосема поинаков: Откако не го гледаме во „Преспав“ Талат го промени имиџот

ИЗВОРСкопје24
|

Заврши петтата сезона од „Преспав“, а целата актерска екипа ќе има нови аранжмани се до следното дружење. Актерот Дритон Вејсели или попознат како Талат од Џепчиште, неодамна снимаше реклама за една компанија за млечни производи заедно со пејачката Мартија Станојковиќ, а тоа не е единствената која ја има сработено периодов.

Дритон по снимањата на „Преспав“ е друг лик, па можеби и потешко би го препознале приватно со долга брада.

Како ви се допаѓа повеќе?