Среќа во домот на Кристијан – Ја запроси Кристина на специјален ден, таа објави се

ИЗВОРСкопје24
|

Кристијан Голубовиќ ја изневерил својата тогашна сопруга Ивана со 28 години помладата Кристина Спалевиќ во реалното шоу „Задруга“.

По напуштањето на Белата куќа, двајцата ја продолжија врската, а сега го очекуваат своето прво дете. Кристина сега на Инстаграм објави дека Голубовиќ се верил со неа, а сподели и емотивна порака.

„Рефренот на нашата заедничка необјавена песна гласи: Ништо не рекоа за нас, но погледни не, погледни не сега… Ти мој заштитник и мој крале, ние сме како Бони и Клајд“…. И навистина, погледни нè сега. По борбата со многу ветерници, „Видете не сега“. Мојот 25-ти роденден, нашето бебе во стомакот и свршувачката. Реков „ДА“. Бременоста го направи својот данок на големината на прстенот, но ние ќе ја поправиме. Одиме понатаму“, вели поранешниот задругар.

Инаку, двајцата очекуваат момче, додека Голубовиќ од првиот брак го има синот Лазар и две ќерки од вториот брак.