Среќни и заљубени во Грција: Јелена Томашевиќ и Иван Босиљчиќ уживаат во Атина

ИЗВОРСкопје24
|

Јелена Томашевиќ и Иван Босиљчиќ се на празнично патување во Грција.

Славниот српски пар сподели фотографии и видеа од нивната посета на Атина, атинскиот Aкропол и ридот Ликавитос.

https://www.instagram.com/p/BsQ_miBFAX_/?utm_source=ig_embed

View this post on Instagram

❤️ #parthenon #acropolis #greece

A post shared by Jelena Tomasevic Bosiljcic (@jelenatomasevic_official) on

35-годишната пејачка и 39-годишниот актер ја прославија Нова година во хотелот Палас. Шармантната музичка ѕвезда, која изгледаше гламурозно во блескава креација, имаше и свој настап на новогодишната ноќ.

View this post on Instagram

SREĆNA NOVA GODINA ! #smeha #radosti #zdravlja #ljubavi #2019

A post shared by Ivan Bosiljcic (@ivanbosiljcicofficial) on

Јелена и Иван стапија во брак во 2011 година и заедно имаат една ќерка.