Среќниот ден во 2019 на секој хороскопски знак: Некој ќе чека до крајот на годината, некој ќе го доживее сега!

ИЗВОРСкопје24
|

Сите имаме денови кога ништо не ни оди од рака, но и такви кога доброто расположение нè следи уште од рано наутро. Во продолжение, дознајте кој ќе биде вашиот среќен годинава според вашиот хороскопски знак…

Овен


Среќен ден: 24 ноември 2019

На 24 ноември Овните ќе доживеат ненадеен пресврт и оттогаш сè ќе им биде во знакот на новиот почеток. Поради тоа, припадниците на овој хороскопски знак ќе бидат особено возбудени и среќни.

Бик


Среќен ден: 18 мај 2019

Биковите најголемата среќа оваа година ќе ја доживеат на 18 мај. Тој ден ќе им донесе решение за проблемот што многу долго време ги мачи, како и неочекувано изненадување.

Близнаци


Среќен ден: 24 ноември 2019

Близнаците на 24 ноември ќе заблескаат во своето најдобро издание. Подолгиот период на несигурност, ќе се ослободите од некои работи тој ден. Можеби ве очекува службен почеток, љубовна врска или почеток на ново работно место.

Рак


Среќен ден: 3 февруари 2019

Што е поубаво од љубовта за Раковите? Ако сте родени во овој хороскопски знак и немате партнер, на третиот ден од февруари ве очекува средба со личност која има потенцијал за добра љубовна врска. Зафатените Ракови може да очекуваат веридба.

Лав


Среќен ден:7 август 2019

Ако сте Лав во хороскоп, почетокот на август ќе ве ослободи од некој стар товар. Без разлика дали се работи за тагување по поранешниот партнер или лоша навика, како што е пушењето, чувството на слобода и успех ќе ве направи особено горди и задоволни.

Девица


Среќен ден: 9 септември 2019

Деветти септември го означува најопуштениот и најсреќниот ден во годината за сите Девици. Покрај бескрајното задоволство што ќе ги следи цел ден, на овој ден Девиците ќе чујат и среќна вест.

Вага


Среќен ден: 25 ноември 2019

Крајот на ноември означува крај на голем конфликт за припадниците на овој хороскопски знак. Во нивниот живот конечно ќе завладее долгоочекуваниот мир и хармонија.

Скорпија


Среќен ден: 25 октомври 2019

Напуштање на старата работа и барање нова? Звучи како многу ризична одлука, но овој потег ќе им се исплати на луѓето родени во знакот Скорпија. На 25 октомври ќе им се насмевне нова примамлива понуда.

Стрелец


Среќен ден: 26 ноември 2019

Најсреќниот ден за Стрелците ќе биде во ноември. Благодарение на оптимизмот и вербата во себе, ќе им се приближат на своите цели, а плодовите од напорната работа ќе ги соберат на 26 ноември.

Јарец


Среќен ден: 29 јануари 2019

Уште првиот месец од новата година, Јарците ќе ги остварат целите што долго ќе одложувале. Без разлика дали се работи за мал или голем успех, тоа ќе им послужи како голема мотивација за цела година и во порфесионалниот и во приватниот живот.

Водолија


Среќен ден: 23 август 2019

Ова лето Водолиите ќе имаат можност да запознаат многу интересни луѓе, но од едно пријателство ќе се развие и љубовна приказна. Ако сте Водолија во хороскоп, на 23 август може да очекувате љубовен состанок од соништата.

Риби


Среќен ден: 9 ноември 2019

На почетокот од ноември, Рибите ќе имаат голема причина за радост. На овој ден ќе имаат најмногу сила енергично да се занимаваат со недовршените обврски, а како резултат на тоа, ги очекува голема парична добивка.