Српската пејачка го прослави роденденот на својот син – тортата остава без зборови

ИЗВОРСкопје24
|

Познатата српска пејачка Дара Бубамара и нејзиниот син деновиве имаа причина за прослава во домот.

Имено, синот Константин кој го има од бракот со Милан Кесиќ, наполни 12 години, а Дара се потруди да му направи убава роденденска забава.

Иако во кругот на најблиските, Дара покажа дел од атмосферата а воедно во кадар падна и роденденската торта која изгледа преубаво.