Српската пејачка имала пропусти во кариерата – за сето тоа го обвини Саша Поповиќ

ИЗВОРСкопје24
|

Пејачката Рада Манојловиќ одговораше на прашање кое и го поставија на Твитер, а тоа беше дали има песна која ја одбила а потоа истата таа песна станала хит на друга пејачка.

Манојловиќ многу среќно и искрено одговори на ова нивно прашање.

– Има хаха. Не препознав дека хитовите се: „Три чаши“, „Глушец мој“, „Боинг 747“… Мора да има уште што ќе се сетам, добро прашање… „Еве, овде“ од Сека, но тогаш беше само мелодија без тој текст – одговори Рада.

На прашањето на еден од следбениците дали не успеа да ја сними песната „Бред Пит“, Рада одговори:

– Не ме потсетувај, ова се песни што ги слушав и се откажав, а за „Бред Пит“ и целиот албум, приказната беше малку поинаква. Сакав се, но бидејќи бев под договор, Поповиќ се реши на тоа и на крајот не се согласи со „Аспирин“.