СРПСКИ НОВИНАРИ СО АНАЛИЗА ЗА МАКЕДОНСКАТА ЕСТРАДА: ЏАБЕ ШТО ДОБРО ПЕАТ КОГА НЕ ВЛОЖУВААТ

|

Некои од македонските пејачи решија среќата да си ја побараат надвор од Македонија и да се обидат да освојат друг пазар, публика, но колку тоа му успева истражуваше естрадниот магазин “Бекстејџ”.

Сузана Гавазова, Сања Цинцева – Барби, Боби Павловски, Ѓоко Јовиќ се само дел од пејачите кои пробаа да го освојат српскиот пазар, единствено Елена Велевска се обиде да го освои бугарскиот пазар, покрај фолк пеачите и поп пеачите обид направија и Елена Ристевска, Тамара Тодевска, што имаат да кажат естрадните новинари Иван Гаиќ и Мили Чолиќ, погледнете и слушнете од видеото подолу: