Што се случува кога два часа стоите на -26 степени Целзиусови?

ИЗВОРСкопје24
|

Џејк Фишер од Минесота, САД објави видео на социјалните мрежи во кое покажува што се случува кога два часа стоите на -26 степени Целзиусови.

На снимката се гледа како и колку неговото лице се менува, односно смрзнува на -26 степени Целзиусови. Џејк издржал само два часа, а потоа решил да си влезе дома, на топло.

„Можеби е малку изненадувачки, но не ми беше толку студено на лицето. Единствено ми смрзна раката со која снимав“, признава тој.