Што се случува кога истовремено ќе наточите од сите видови на гориво? (ВИДЕО)

ИЗВОРСкопје24
|

Дали некогаш сте се запрашале што би се случиле ако на вашето возило му подготвите коктел од различни горива односно во резервоарот сипете од сите можни видови на горива достапни на бензинска станица?

Одговорот на оваа љубопитност ја дава екипата на Garage54 која на својот YouTube канал објави уште едно видео со несекојдневна содржина. Секако, во овој експеримент главната улога не би можело да ја има друг автомобил, освен Lada.

Експериментот можете да го погледнете на видеото во продолжение.

Се разбира ова не ви го препорачуваме да го правите.

Извор:24ауто.мк