Султанката Хурем повторно на гости во регионот: Мерјем Узерли доаѓа во Белград

ИЗВОРСкопје24
|

Мерјем Узерли, попозната како популарната Хурем од турската серија „Сулејман Величенствениот“, ќе го посети Белград во март.

Имено, популарната султанка ќе го отвори „Турскиот филмски фестивал“, кој традиционално се одржува секоја година во Белград. Така, Мерјем ќе пристигне во Србија на 19 март и ќе престојува два дена за да го промовира новиот турски филм „Кошница“, во кој ја толкува главната улога. Ѕвездата на популарната турска серија, која сите ја следеа, ќе има посебни услови во Белград.

„Таа едвај чека да дојде затоа што веќе беше во Србија и го сака Белград. Сега тој има уште една причина да биде задоволна, бидејќи ќе и го претстави на публиката популарниот филм „Кошница“, во кој ја игра главната улога. Таа ќе престојува во Белград во еден од најлуксузните хотели во Нов Белград, а актерката барала претседателски апартман, кој домаќините го обезбедиле за неа“ – открива извор за Куриер.рс.

Турската актерка беше во Србија во 2015 година кога беше многу популарна поради улогата на султанката, а на нејзиниот профил таа прикачи фотографии со впечатоци од српската престолнина.

Инаку, германската актерка со турско потекло е во центарот на вниманието со нејзиниот приватен живот. Во тоа време Хурем забремени со партнерот, кој не сакаше да имаат бебе, па ја остави бремена по распоравијата затоа што таа не се откажува од потомството. Потоа, Мерјем ги шокираше турските медиуми со откритието дека се обидела да си го одземе животот.