Таа имала 14 години, а тој 18 кога станале родители за првпат – сега имаат 21 дете

ИЗВОРскопје24
|

Семејството е извор на љубов и поддршка. Токму во семејството се наоѓаат нашите најблиски пријатели кои секогаш нè слушаат и се тука да ни помогнат.

А најголемото смејство во Велика Британија е мета на критики откако открија дека на 13 години забременила за прв пат.

Сју Редфорд има 21 дете, најстарото има 28 години и нејзиното семејство важи за најголемото во Велика Британија.

Таа во едно неодамнешно гостување откри дека првпат забременила на 13 години од мажот кој сега е нејзин сопруг, а тој тогаш имал 18 години. Со најстариот син се породила на 14 години.

Сју има 43 години, а неодамна со сопругот Ноел ја добија најмладата ќерка Бони. Тие едноставно не можат да запрат затоа што обожаваат деца.

Но, откритието дека таа првпат забременила на 13 од 18-годишно момче некои тврдат дека е криминал и дека е чудно.

Во нивниот дом појадок се служи на две смени за да ги собере сите на масата.

А во продолжение прочитајте дали сте родени за големо семејство или ќе уживате со едно: хороскопот открива колку деца ќе имате.

Овните ќе имаат многу деца.

Биковите ќе имаат 2 деца, со голема разлика во години. Ти се нежни и посветени родители на своите деца.

Близнаците ќе имаат 2 деца. Астрологијата предвидува дека оние коишто се родени во овој знак можно е да имаат близнаци. Тие се многу предадени на своите деца.

Раковите, исто како Биковите, ќе имаат 2 деца, со голема разлика во годините.

Лавовите, судено им е да имаат 2 или 4 деца.

Девиците ќе имаат само 1 дете. Тие се добри родители, кои се полни со разбирање.

Вагите ќе родат 5 деца.

Шкорпиите се чувствителни и многу обзирни родители, полни со љубов и нежност. Тие ќе имаат многу деца.

Стрелците сакаат и ќе имаат 1 дете. Тие се полни со енергија и не ги држи место.

Јарците ќе имаат 3 деца. Тие се строги родители, полни со љубов, но и многу критични кон своите деца.

Водолиите ќе бидат родители на 1 дете.

Рибите ќе имаат многу деца, кои ќе бидат многу размазени.