Тамара „растури“ во финалето – Македонија е главен фаворит(ВИДЕО)

|

Тамара од срце ја пееше „Proud“, Европа се восхитуваше на нејзината изведба, а ние сме горди што имаме ваков вонсериски музички талент.

Тамара Тодевска грмеше на евровизиската сцена. Таа го вложи и последниот атом енергија од себе за да нè претстави во најдобро можно светло на ова престижно музичко натпреварување.

Македонската претставничка уште еднаш доминираше на сцената во Тел Авив.

Таа ја пееше „Proud“ од срце, а ние сме горди што ја имаме.

Како изгледаше Тамара на почетокот од претставувањето на шоуто: